sevdam.net

Anasayfa | Reklam | İletişim | Üyeler | Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfası Yap | sevdam.net

Alfabetik Listeleme

0-9 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Y Z TÜMÜ

İki Dost

  Eli yine telefona gitti.Dayanamıyordu.Aramak istiyor,eskisi gibi konuşmak,gülmek istiyordu.Hem de çok istiyordu.Ama maalesef bu imkansızdı.İmkansız olduğunu da biliyordu fakat yine de istiyordu işte.

  Çünkü O;canından çok sevdiği,kimseyle paylaşamadığı şeyleri onunla paylaşıp;”dostum” dediği,yeri geldiğin de “kardeşim” dediği insandı.Böyle bir insanla küs durmak o kadar zordu ki O`nun için..
  Biliyordu.Ne Kübra unutabilirdi Merve`nin dediklerini..Ne de Merve unutabilirdi Kübra`nın dediklerini.

  “İkimizde kırıldık birbirmize.İkimiz de parçaladık kalplerimizi hem de tamiri olmayacak bir şekilde.
  Belki istenmeden söylenmiş sözlerdi ama söylenmişti işte.Mantığım bunu kabul edemiyordu,kalbim her ne kadar `hadi` desede.
  Tam bir hafta oldu küs duralı.Olsun alışacağım.Mecburum .Artık ne eskisi gibi oluruz,nede normal iki arkadaş gibi.En iyisi hiç konuşmamak,görüşmemek.Bizde bizim için en iyisini yapıyoruz.Görüşmüyoruz..
  Artık daraldım düşüncelerden.Madem ki artık dostum dediğim insan hayatım da yok.O zaman kendime gelmeliyomArtık bırakmalıyım düşünmeyi,atmalıyım beynimden düşünceleri.
  Dışarı çıkıp hava almak iyi gelir bana(her ne kadar dışarıda gezmeyi sevmesemde)Dışarı çıkıp hava alsam iyi olur!Tekrar görüşürüz:)”
  Noktasını koydu ve kapattı günlüğü.

  Dışarı çıkmak için hazırlandı.
  Kendini o kadar yalnız hissediyordu ki son çare olarak kendini dışarı atmakta buldu.Sonunda çıkabildi dışarı.Önce havayı çekti içine.Kıştı ama bugün güneş vardı.Çok ısıtmasa da yine görünüm güzeldi.İçi açıldı,fakat hala aklı Merve`deydi.

  Aslında kavga sebepsizdi.Eğer dinleseydi Merve Kübra`yı bu kavga çıkmayacaktı.Ama dinlememişti işte ve bu haldeydiler.

  Merve`nin de aslında Kübra`dan bir farkı yoktu.Aynı durumdaydı.Bir haftadır O`da sürekli Kübra`yı ve kavgayı düşünüyordu.Huyları da aynıydı hemen hemen fakat Merve biraz daha fevriydi her konuda.İşte kavga dabu yüzden çıkmadı mı?Düşündü Merve ..Neler olmuştu.Dialoglarını hatırlamaya çalıştı.Biraz hatırlıyordu.Kübra O`na :`benim hakkımda söylenenleri duydun mu?`
  Merve:`Evet`
  Kübra:`Peki gelip neden bana söylemedin.Yoksa sende mi denilenleri tasdikledin.Sen de mi benim o yazılı da kopya çektiğimi düşünüyorsun.`
  Merve:`ne diyorsun yhaa sen .. Git yha..Herşeyi demek zorunda mıyım sana?`
  Kübra:`unutma biz birbirimize Dost diyoruz.Kardeşim diyoruz`
  Merve:Ne diyorsun yha.Git yha,git allah aşkına`
  Böyle başlayıp en ağır laflarla bitmişti.
  Merve hatırladıkça daha da kötü oluyordu.Halbu ki orada :”`hayır senin üzülmemen için söylemedim.`demem yeterliydi.Ama öyle deyince Kübra aklım başımdan gitti.”düşüceleri iyice bunalttı O`nu ve O`da kendini Dışarı attı.
  Merve`yle Kübraların evleri yakındı.İki yol vardı birbirlerine giden yol.İkisi de saatlerce yürüdü,düşüdü,yürüdü,düşündü.İkisi de farklı yollardan yürüyordu.Karşılaşmaları zordu.Fakat ikiside farkında olmadan birbirlerinin evlerinin önüne geldiler.

  Merve Kübra`nın Evinin penceresine bakıyordu.Kübra`da Merve`nin evinin penceresine bakıyordu.İkiside uzun uzun baktı ve birden akıllarına birbirlerine hediye ettikleri şu söz geldi :
  “Arkadaş ilk kavga da silip atar.
  Dost hemen arar..”
  İkisi de o günü hayal ediyordu..
  Merve o sözü bir yerde okumuş.Ertesi gün okula gelir gelmez Kübra`ya söylemişti.Ve o gün birbirlerine söz vermişlerdi “kavgamız ne olursa olsun arayacağız birbirimizi”diye.

  İkisi de o günü,o sözü hatırlayıp cesaretlendi.Hem arama da değildi yanına gelmişti.
  “Hemen gidip özür dileyeceğim” dedi kendi kendine Merve.Kapıya doğru gitti.O kadar heyecanlanmıştı ki elinin titremesinin geçmesini bekledi.Bir müddet bekledi ve sonra derin nefes alarak zile bastı.Heyecanla bekledi,bekledi.Tekrar bastı ve tekrar bekledi.Tam o sırada bir ses duydu.
  “pardon acaba kimi aramıştınız?”
  Bu ses tanıdıktı.Bu Kübra`nın sesiydi.Merve yavaş yavaş Kübra`ya doğru döndü.Gözleri dolmuştu ikisininde.İkisi de bir müddet durdu.Ve sonun da dayanamayıp ikiside sımsıkı sarıldı birbirlerine.Hem ağladılar hem sarıldılar.
  İkisi de o kadar mutluydular ki anlatılmaz yaşanır türdendi ..

  Merve tabi şaşkındı.Kübra`ya:”Sen nereye gitmiştin?”
  Kübra:”Sana..”
  Merve daha çok şaşırmıştı:”Nasıl yhaa”
  Kübra anlatmaya başladı:”Bende senin zile basıp açılmayınca sinirlendim.Daha çok kızdım sana.Sonra daha fazla dışarıda durmamak için koşarak eve geldim.Fazlasıyla havamı aldım hesabı.Sonra bir de baktım ki Sen.Zile basmıştın bekliyordun.Ne kadar sinirleneceğini tahmin ettiğim için ikinci bekleyişin de seslendim sana..”

  Olayı anlattı ikisi de bu tevafukluğa hem şaşırıyorlardı,hem de seviniyorlardı.Tekrar sarıldılar birbirlerine ve birlikte tekrar sözlerini verdiler:”Arkadaş ilk kavga da silip atar..Dost hemen arar!Biz dostuz..Kavgamız da hemen arayalım.”
  dediler ve son olarak:”SöZ” verip birbirlerine Kübra`nın evine çıktılar.

  Bir hafta o kadar zor geçmişti ki onlar için acısını çıkartmak için o gün Merve ailesinden izin alıp Kübra`da kaldı..

  O gün ikisi de tekrar anladılar;birbirlerini ne kadar çok sevdiklerini ve gerçekten dost olduklarını ..

Detaylar

 • FaceBook'ta paylaş
 • FaceBook ta paylaş
 • Ekleyen : filiz
 • Okunma Sayısı : 1768
 • Yorum : 0
 • Tarih : 03.10.2008
 • Sonraki Siir:
 • İpek Tüylü Afgan Güvercini
reklam

Etiketler:

Yorumlar Yorumlar Yorum Ekle

Bu siire yorum yapılmamış yada yapılan yorumlar onay bekliyor.!

Facebook'ta bizi bulun